Hostingas.

Kas yra hostingas?

Hostingas - Turbūt daugelis mūsų, pirma kartą išgirdę šį žodį, susimąstome - kas tai? Kas per daiktas tas hostingas, kam jis reikalingas ir apskritai ką reiškia šis apibrėžimas arba kitaip - sąvoka? Mes pabandysime paaiškinti ką reiškia šis žodis ir kam yra reikalingas hostingas.

Hostingas - Šis tarptautinis žodis yra kilęs iš Anglų kalbos (Angliškai - hosting, site hosting, web hosting, web sites hosting ir kt.), visų šių žodžių reikšmė yra viena ir ta pati - WEB svetainių talpinimas. Hostingas yra gana sena veikla, procesas - Hostingas atsirado, praktiškai, tuo pačiu metu kaip ir pats visagalis internetas. Šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje yra begalė hostingo paslaugas teikiančių įmonių bei fizinių asmenų, taigi pasirinkimas bei konkurencija yra didžiuliai.

Dažniausiai į hostingo "rinkinuką" įeina fizinė patalpa kuri yra skirta hostingui arba kitaip - serveriui (kompiuteriui) laikyti, pats hostingas (serveris), nemokamas svetainės adresas (dažniausiai tai būna subdomenas, pavyzdžiui - SvetainėsAdresas.SubdomenoPavadinimas.LT) bei hostingo ir/arba jūsų WEB svetainių priežiūra.
Svetainiu talpinimas.

Svetainiu talpinimas hostinguose.

Svetainiu talpinimas - Tai jūsų WEB puslapio, arba kitaip - Svetainės patalpinimas viename iš daugelio serverių.

Į ką reikėtu atkreipti dėmesį prieš išsirenkant hostingo (svetainių talpinimo) paslaugų tiekėją?

Visų pirmiausia, pabandysiu Jums paaiškinti kodėl labai didelė dalis svetainių savininkų nusivilia pirmaisiais svetainių talpinimo (hostingo) tiekėjais - Žmonės tyngi arba nepagalvoja apie tai, kad būtina paieškoti informacijos apie tiekėją internete. Jei Jums savo paslaugas siūlantis arba jūsų rastas svetainių talpinimo (hostingo) paslaugų tiekėjas yra prastas, teikia nekokybiškas paslaugas apie jį tikrai rasite skundų forumuose, skundų ar kitokio pobūdžio svetainėse - Rasti šiuos puslapius Jums padės Google (www.google.lt) arba kita paieškos sistema.

Į ką reikėtu atkreipti dėmesį prieš išsirenkant hostingo planą?

Dažniausiai, hostingo planai būna paskirstyti maždaug taip: HOSTINGAS-1, HOSTINGAS-2, HOSTINGAS-3 ir t.t. Hostingo planai, savaime aišku, yra skirstomi pagal galingumą, greitį, talpą bei interneto linijos kokybę.

Jums BŪTINAI reikia išsiaiškinti kokių resursų (interneto greičio, talpos) reikalaus jūsų išsvajota svetainė, išsiaiškinus šį pagrindinį kriterijų Jums tikrai kils daug mažiau klausimų bei problemų.